Öv és jambia
Észak - Afrika, 20. sz. eleje, bőr és textil ezüstszál hímzéssel, fém, filigrán díszítéssel, a tőr vésett ezüstözött tokban, pengéjén felirattal, 105*7 cm; tőr m: 31 cm
1361. tétel
Pásztorfelszerelés (5 db-os)
1362. tétel
Fedeles edény pár
Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, máz alatti kék dekorral, szerencse szimbólumokkal, m: 15,5 cm és 16 cm
1363. tétel
Díszkard
Burma, 20. sz. első fele, vésett fém tok, tausírozott pengével, kis sérüléssel, h: 59,5 cm
1364. tétel
Edény
Kína, Ming dinasztia (1368 - 1644), bronz, sérült, m: 14 cm
1365. tétel
Kapukulcs
Tibet, 18. sz., valószínűleg lámakolostor főkapujának kulcsa, kovácsoltvas, vésett díszítéssel, h: 22,7 cm
1366. tétel
Gyömbértartó edény
Kína, 19. sz. vége, festett porcelán, szerencse szimbólumokkal, kis sérüléssel, m: 21 cm
1367. tétel
Váza
Kína, 19. sz. vége, festett porcelán, szerencse kívánság jelével, Fo oroszlán párokkal díszítve, kis sérüléssel, m: 42 cm
1368. tétel
Tálka
Kína, Guang-xu (1871-1908) periódus, festett porcelán, talpán máz alatti kék Kang-xi jelzet, repedéssel, 8*10,5 cm
1369. tétel
Tálka
Kína, 19. sz. eleje, festett porcelán, talpán máz alatti festett Jiaqing császári jellel, apró sérüléssel, 6,5*14,5 cm
1370. tétel
Tálka
Kína, 1800 körül, festett porcelán, kék esősárkány motívummal, kis mázhibával, 7,5*11,7 cm
1371. tétel
Fedeles edénypár
Kína, 19. sz. utolsó harmada, festett porcelán, bölcsek ábrázolásával, kis sérüléssel, m: 26 cm
1372. tétel
Gyömbértartó edény
Kína, 17. sz. vége, festett porcelán, máz alatti kék díszítéssel, fedelén apró sérüléssel, m: 17 cm
1373. tétel
Gyömbértartó
Kína, 19. sz. eleje, festett porcelán, máz alatti kék dekorral, tűzirepedt, m: 16 cm
1374. tétel
Tányér
Kína, 15. sz., korai Ming dinasztia, szeladonmázas kőcserép, öblében plasztikus hal ábrázolással, d: 17,5 cm
1375. tétel
Tál
Kína, 20. sz. eleje, szeladonmázas porcelán, hullámok között úszkáló pontyok ábrázolással, 6,5*19 cm
1376. tétel
Tálka
Kína, 16. sz. vége - 17. sz. eleje, késői Ming dinasztia (1368-1644), mázas kőcserép, jelzet nélkül, mázhibával, 6*13,5 cm
1377. tétel
Váza
Vietnam, 19. sz. közepe, festett porcelán, lándzsalevél és lótusz dekorral, m: 25,5 cm
1378. tétel
Váza
Vietnam, 19. sz. közepe, festett porcelán, lótusz dekorral, m: 20 cm
1379. tétel
Tányér pár
Kína, 18. sz. második fele, festett porcelán, vörös-kék dekorral, apró sérüléssel, d: 23 cm