Gyertyatartó
1240. tétel
Leveles doboz és emléktálca
1241. tétel
Desszertkészlet, 12 személyes
magyar,1900 körül, sárgaréz, csont nyelek, eredeti dobozában
1242. tétel
Kávékínáló szett
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Bachruch Antal mesterjegy, art deco forma, ébenfa fülekkel és tetőgombbal, hordozó állvánnyal, össz.: 4 db
1243. tétel
Tálca
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, "FR" mesterjegy, keskeny forma gyöngysor szegélyű peremmel
1244. tétel
Gyümölcsös készlet, 6 személyes
19. sz. vége, fantáziajegyekkel ellátott, vésett, ezüstözött fém pengék és villák, csiszolt csont nyelekkel, eredeti dobozában, kis sérüléssel
1245. tétel
Tejeslábos
Bécs, 1834, 13 latos antik ezüst, elmosódott mesterjegy, három kecses lábon öblös, bordázott tál, fa füllel
1246. tétel
Evőeszközkészlet, 6 személyes
Csokoládé kínáló
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Polgár Kálmán mesterjegy, széthajló tölcsér forma, nyolc bordával tagolva, plasztikus, leveles talp és peremdísszel
Füles kínáló
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Bachruch Antal utóda Anton Henrik Zipper 1922 utáni mesterjegye, koronás "KP" monogrammal, zsinórdíszes peremmel és fülekkel
1251. tétel
Kínáló
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800-ezrelékes ezüst, ismeretlen mesterjegy, kerek, díszkalapált test, sodort szálakból alakított, lábakon és peremdísszel
1252. tétel
Kínáló
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Wintermantel és Szombathy mesterjegy, három golyó lábon, hullámzó peremű, áttört mintájú kerek tál
1253. tétel
Karaffa
német, 19. sz. vége, 1888 utáni hold korona fémjel, 800 ezrelékes ezüst szerelék, HB. "Friedlaender Berlin" bélyegzővel, szintelen öntött üvege pótolt dugóval
1254. tétel
Talpas kínáló
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, lóhere mesterjegy, négy golyó lábon álló kerek talp bordázott gallérral, színtelen csiszolt üveg tállal, apró csorbulással
1255. tétel
Olaj és ecettartó
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, "AB" mesterjegy, szár és fogó barokk stílusú, kosarak az art deco időszakból, szintelen üveg kancsókkal
1256. tétel
Kínáló
Románia, 1926-1937 közötti fémjel, ezüst, nyolcszögű, mély öblű tál
1257. tétel
Cigarettakínáló doboz
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Oláh Lajosné mesterjegye (1940-től), sima test, fa betéttel, egy osztólap hiánnyal
1258. tétel
Likőrös készlet
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Fodor Ignác és a tálcában Láng Testvérek mesterjegy, sima formák, talpakon gyöngysor díszítéssel