Névjegykártya tartó
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. első fele, eozinmázas fehércserép, jelezve az alján öttornyos jellel
1907. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas fehércserép nyakán plasztikus Anya gyermekével ábrázolással, jelezve az alján: domború körpecséttel, formaszám: 813, kis sérüléssel
1908. tétel
Háromlábú váza
1909. tétel
Medvés névjegytartótál
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, eozinmázas fehércserép, jelezve az alján, masszába nyomott Zsolnay Pécs és öttornyos jellel, formaszám: 8799
1910. tétel
Szecessziós váza pár
Eichwald, 1920 körül, festett, mázas fajanszporcelán, talpán: domború Eichwald 920/4 jelzet
1911. tétel
Fali virágtartó
Körmöcbánya, 1910 körül, mázas fajansz, hátoldalán jelzett, formaszám: 937
1912. tétel
Díszkancsó pár
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, mázas, részben áttört fehércserép, jelezve az alján: masszába nyomott Zsolnay Pécs, formaszám: 2034, az egyik sérült
1913. tétel
Kancsó
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, mázas fehércserép, formaszám: 1752, apró csorbulással
1914. tétel
Kancsó pár
Zsolnay gyár, Pécs, festett, fehércserép, jelezve az alján: masszába nyomott Zsolnay Pécs jelzettel, formaszám: 6375, peremén: E. Lichtwitz & Co. Troppau masszába nyomott felirattal
1915. tétel
Kancsó
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. eleje, mázas cserép, oldalán plasztikus szecessziós virág ornamentikával, formaszám: 7422
1916. tétel
Fedeles korsó
Zsolnay Gyár, Pécs, festett fehércserép, fajansz betétes ón fedéllel, jelezve az alján: máz alatti kék TJM és öttornyos jellel, Zsolnay Pécs felirattal, formaszám: 474
1917. tétel
Tintatartó
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, festett fehércserép, jelezve az alján öttornyos templom, TJM családi jel és felirattal, Zsolnay, Pécs, kék jellel, formaszám: 448, restaurált
1918. tétel
Könyvtámasz pár
Bedő Imre, 1930 körül, égetett terrakotta, egyik jelzett az alján: Bedő
1919. tétel
Furulyázó pásztor
Gorka Géza (1894 - 1971), selyemfényű fekete mázas kerámia, jelezve az alján: Gorka Géza, Nógrádverőce
1920. tétel
Könyvtámasz
Gorka Géza (1894 - 1971), repesztett mázas kerámia, jelezve az alján: Gorka, Nógrádverőce
1921. tétel
Ördögfejes váza
Gorka Géza (1894 - 1971), mázas kerémia, jelezve az alján: Nógrádverőce,sérült
1922. tétel
Hamuzó
Gorka Géza (1894-1971), repesztett mázas kerámia, jelezve az alján
1923. tétel
Cigarettakínáló és hamuzó
Gorka Géza (1894 - 1971), repesztett mázas kerámia, jelezve az alján: Gorka Géza, Nógrádverőce
1924. tétel
Váza
magyar, 20. sz. első fele, mázas kerámia, jelezve az alján, hajszálrepedt
1925. tétel
Kancsó
Zsolnay gyár, Pécs, 1870 körül, mázas cserép, jelezve az alján: masszába nyomott Z. V. Pécs jellel