Füles patikaedény
Itália, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, a Ferencesek jelével, hiányos
1537. tétel
Szenteltvíztartó
Holics, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, hátul: H koronás G betűvel és datálásssal, restaurált, Reprodukálva: Balla Gabriella: Holics-Tata-Buda, Budapest, 2010. 28. kép
1538. tétel
Albarello
Itália, 1700, ónmázas fajansz, kis sérüléssel
1539. tétel
Albarello
Itália, 18. sz., ónmázas fajansz, kétfejű sas és korona ábrázolással, sérült
1540. tétel
Albarello
Spanyolország, 18. sz. közepe, ónmázas fajansz
1541. tétel
Albarello
1542. tétel
Dísztál pár
Itália, 1750, ónmázas fajansz, talpon kék jelzettel és évszámmal, uralkodó portrékkal, apró felületi hibával